ONLINE PARKING HYPERMARKET ALBERT OSTRAVA DUBINA

Myšlenka využít podzemní garáže nákupního centra, dříve Interspar Dubina, nejen ke krátkodobému parkování zákazníků se zrodila v roce 2004, tři roky po postavení nákupního centra. Díky nově postavenému terminálu veřejné hromadné dopravy u nákupního centra, místo je snadno dostupné nejen pro občany z nejbližších sídlištních zástaveb Dubina a Bělský les, ale také ze vzdálenějších částí města Ostravy a okolí. Provozování parkovacích služeb v podzemních garážích pro motoristy i mimo návštěvní dobu nákupního centra však bylo podmíněno ze strany stavebního úřadu, vlastníka objektu a provozovatele nákupního centra dodržením trvale disponibilního stavu volných parkovacích míst pro zákazníky nákupního centra. Tato a další podmínky jsou předmětem nájemní a provozní smlouvy, na základě které bylo možné přistoupit k realizaci dlouhodobě připravovaného záměru, prvně "Parkovací centrum Interspar Dubina" a po převzetí nákupního centra společností AHOLD na "ONLINE PARKING HYPERMARKET ALBERT OSTRAVA DUBINA" (dále jen GARÁŽE).

I přes stále problematickou situaci s parkováním v blízkých obytných částech sídlišť Dubina a Bělský Les, nejsou podzemní garáže z uvedených lokalit motoristy tolik využívány, přestože ceny za parkování jsou na nejnižší úrovni a také docházkové vzdáleností z uváděných lokalit jsou velmi přijatelné. V současné době je projekt GARÁŽÍ nadále aktivně podporován místním spolkem občanů, který je součástí připravovaného záměru "ON LINE parkovací zóny městského obvodu Ostrava Jih". Účastnící tohoto projektu jsou dlouhodobými parkujícími zákazníky parkovacího centra, spolupodílející se na jeho stabilních příjmech, bez nichž by nebylo možné zajistit udržitelnost projektu.  Současný stav je výhodný pro všechny strany, GARÁŽE jako jediné v Ostravě nabízejí hlídané parkování 2 hodiny po dobu nákupu zdarma a pak za velmi příznivé ceny dlouhodobé parkování svých vozidel, motorek, čtyřkolek a přívěsných vozíků.

Kapacita GARÁŽÍ není stále plně využita, proto spolek v rámci svých aktivit pro podporu zlepšení parkování na sídlištích v Ostravě nadále nabízí noční režim parkování za 150,-Kč na měsíc. V praxi to znamená, že řidiči parkující v GARÁŽÍCH v době od 18:00 hodin do 08:00 hodin platí měsíční nájemné pouze 150,-Kč. V případě překročení nočního režimu parkování, zákazníkovi je připočítáno parkovné 20,-Kč za den, které je splatné následující měsíc se 150,- Kč + překročené dny x 20,-Kč. Bližší informace ke všem nabízeným parkovacím službám lze získat u obsluhy GARÁŽÍ, nebo telefonicky na mobilním čísle 607 825 600 nebo písemně emailem na garazedubina@seznam.cz. Od 1.1.2017lze také provádět online rezervaci parkovaích míst na nových webových stránkách provozovatele GARÁŽÍ.  

[ Všechny aktuality ]

Copyright © 2020 Spolek pro volný čas v Ostravě